Ücretsiz veri kurtarma programı var mı?
Recuva kullanımı çok kolay ücretsiz veri kurtarma programıdır. Recuva ile silinen dosyaları geri getirmek zahmetsizdir. Tarama sonucunda sizin için kurtarabileceğiniz veya bir diğer deyişle geri dönüştürebileceğiniz dosyalar listelenecektir.
Veri kaybı yaşamak, günümüz bilgisayar kullanıcılarının en büyük sorunlarından bir tanesi. Üstelik kaybolan ya da silinen verileri profesyonel yardımla kurtarmak çok pahalı ama garantili olması veri kurtarma firmalarını cazip kılıyor.

Bilgisayar ve internet teknolojilerinin yaygınlaşması ile yaşantımız dijital bir hale büründü. Öyle ki artık en bireysel işlerimizden profesyonel yaşantımıza kadar her şeyi bilgisayar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Hal böyle olunca da veri güvenliğimiz kritik bir hal almaya başladı. İnsanlar, kullandıkları depolama birimlerinde hem özel hem de profesyonel hayatlarının bir kopyasını tutuyorlar.

Herhangi bir sebepten ötürü silinmiş ya da kaybolmuş olan dosyalar, bazen bozulabilirler. Bu durum, özellikle de fotoğraf ve video gibi dosya türlerinde can sıkıcı olabilir. Yazılım, kaybolan veya silinen fotoğraf ile videoların onarılmasına da imkan tanıyor.